Založ si blog

Občianska vojna na Slovensku

Vplížila sa nám tu celkom nenápadne. Také malé každodenné nenávisti nám tu pomaly ale isto rozpútali-zatiaľ zväčša studený-vojnový stav. Potláčanie krívd, ktorými trpí takmer každý, spôsobilo pretlak záporných emócií a stav permanentnej nasratosti.

Bojujeme.

Občan – lekár bojuje proti občanovi – pacientovi, ktorý si už neváži ani vlastný život a keď je zle, otravuje. Situácia sa zhoršila cez pandémiu, keď sa z občana-pacienta, tlieskajúceho na balkóne, stal občan, nadávajúci tým, čo ho zachraňujú a hádžúci kamene do jeho okien. Občan-pacient, zvyknutý na bezplatnú zdravotnú starostlivosť je naraz pobúrený vysokými poplatkami ako aj lekárskym pingpongom, kedy chodí od jedného odborníka k druhému a nikto mu nepomôže.

Občan – učiteľ už nemá žiadnu autoritu, rozmaznané decká si z neho robia fackovacieho panáka a on sa musí usmievať a hľadať spôsoby, ako sa tým faganom zapáčiť. Občan – rodič bojuje za svoje dieťa, ktoré chúďa nikto nechápe a núti ho učiť sa veci, ktoré ho nezaujímajú. A kto je na vine? Učiteľ!

Občan – zamestnanec je naraz vystavený oveľa väčšiemu tlaku zamestnávateľa a musí o svoje miesto bojovať. Občan – zamestnávateľ sa musí potýkať s pozostatkami socializmu a nemôže sa zbaviť tých, ktorí mu neprinášajú žiaden osoh, lebo zákonník práce.

Občan – mladý si musí svoj chlebík dobýjať často v pote tváre a znášať rozličné protivenstvá, kým občan – dôchodca nerobí nič, len mu z toho jeho chlebíka odjedá. Občan – dôchodca, ktorý v celoživotnom zamestnaní stratil zdravie si myslí, že už má na život bez starostí nárok a ťažko znáša, ak mu to ktosi závidí.

Občan – muž zväčša pracuje preto, aby uživil svoju rodinu, obetuje pre ňu čas aj sily, ale od občana – ženy počúva len sťažnosti. Ak nie na to, že nezarába viac, tak preto, že sa nevenuje viac rodine. Občan – žena musí stále bojovať za svoje práva, proti učiteľom, proti susedkám, aj proti vlastnému mužovi, lebo stále jej ktosi krivdí.

Občan – politik, ktorý to naozaj myslí dobre, je automaticky zaradený do škatuľky „verejný nepriateľ“, hoci si ho občan – volič zvolil celkom dobrovoľne, a z tejto sa už nikdy nevyhrabe. Občan – volič sa hneď po voľbách chytá za hlavu, že koho tam preboha zvolil.

Hovorí sa, že život je boj.

Akoby sme bez boja nevedeli žiť.

Akoby mier a pokoj v duši boli len akési nedosiahnuteľné chiméry.

Sľúbili sme si lásku.

Kde je?

Ďakujeme, Zuzka

05.02.2024

Priznám sa, zo začiatku som nedôveroval. Že si náš národ zvolí za prezidentku ženu ! mladú a peknú, ktorú takmer nikto nepozná, zato ju poznajú v zahraničí, to znie dosť podozrivo. Budilo to dojem, že kľúče od volebnej miešačky tu drží ktosi iný. Ani meno Aaron Shaviv, ktoré sa pritom vyskytlo, nebudil dojem serióznosti, hlavne vďaka výrokom pána Blahu, a ani [...]

Ďakujeme, Igor

03.02.2024

Nestáva sa často, aby to obyčajný človek dotiahol až na premiéra. V našich zemepisných šírkach je dôvodom najskôr odpor, v tomto prípade odpor proti Ficovi. Inak si volíme spravidla tých, ktorí nás najviac podvádzajú. Napríklad Fica. A vyzerá to tak, akoby sme k voľbám chodili len preto, aby sme mali na koho nadávať. Obyčajný človek má pramálo [...]

O samozvaných celebritách

29.01.2024

O samozvaných celebritách dlhodobo píše moja priateľka Ivetka, ktorej zjavne trvalo ležia v žalúdku, hoci žiadnu z nich doteraz nepomenovala, takže nikto presne nevie, koho tým myslí. Dá sa však predpokladať, že má na mysli ad hoc všetkých „pánov“, či už z politiky alebo aj len tak, zo života, teda vedúci, riaditelia, majstri, teda všetci, ktorí sú „čosi [...]

parlament

V parlamente sa debatuje k novele Trestného zákona v druhom čítaní

28.02.2024 09:25

Poslanci návrh prerokúvajú v skrátenom legislatívnom konaní. Rozprava je obmedzená na 12 hodín.

úmrtie, sviečka, pohreb

Zomrel bývalý predseda vlády ZSSR Nikolaj Ryžkov

28.02.2024 09:22

Nikolaj Ryžkov zomrel vo veku 94 rokov.

červený kríž

Ruský Červený kríž sa údajne využíva ako nástroj kremeľskej propagandy

28.02.2024 08:56

Investigatívni novinári a experti analyzovali utajené dokumenty z Ruska.

Maria Zacharova

Zacharovová školila Macrona z dejepisu: Má v úmysle zorganizovať divíziu SS Charlemagne na obranu Ukrajiny

28.02.2024 08:28

Takto komentovala hovorkyňa ruskej diplomacie Macrona, ktorý nevylúčil nasadenie vojakov krajín NATO na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 188672x
Priemerná čítanosť článkov: 2301x

Autor blogu

Kategórie