Založ si blog

Aj slušní ľudia sa vedia hnevať

Nasledujúce riadky som nevymyslel ja. Napísala ich žena verejne činná a známa, ktorej meno ale radšej nezverejním, lebo len na to tu číhajú hyeny v ľudskej koži, aby ju zožrali. Napokon, tí si ju aj tak nájdu, lebo vynaliezavosť hyen je obrovská a túžba špiniť neodolateľná. Ja tej žene ďakujem za úprimnosť, napísala to tak, ako by som ja nedokázal. Takže:

Aj slušní, múdri a empatickí ľudia sa vedia skutočne nahnevať. A stane sa to.

Ak niečiemu dieťaťu praskne slepé črevo, lebo sa nedostalo do preplnenej nemocnice. Tam si totiž na ventilátoroch budú odfukovať zástancovia slobody výkladu vedeckých poznatkov. Budú vyčerpávať už aj tak vyčerpaných zdravotníkov a s dušou na jazyku vykrikovať o tom, že majú právo na starostlivosť.

Stanú sa priamym ohrozením štátu, lebo kvôli nim budú zlyhávať jeho základné funkcie. Pred bránami nemocníc budú čakať ľudia s chorým srdcom a rakovinou, deti budú zatvorené doma pri počítačoch a ich rodičia prídu o robotu. Svet sa zastaví. A bude to mať veľmi konkrétneho vinníka. Bude to hlúpy a obmedzený človek, ktorý si berie do úst slová ako právo a sloboda, no nemá potuchy o tom, čo tieto pojmy znamenajú.

Sloboda nie je bezbrehá anarchia a tak ako nemôžete niekoho slobodne zavraždiť, nemôžete ani slobodne šíriť smrteľnú nákazu. Sloboda totiž obsahuje zodpovednosť. Sloboda nie je anarchia.

Právo sú naše nároky, ktoré ale končia tam, kde začínajú nároky iných ľudí a právne obmedzenia. Právo nie je bezhraničná voľnosť.

Aj slušní ľudia sa vedia hnevať. A ak na to príde, tak sa nahnevajú.

Úplne oprávnene.

O tých našich špecifikách

23.09.2021

Keď sa pred časom v krajinách bývalého východného bloku zdvihla vlna nevôle proti dvojakej kvalite potravín, dovážaných od západoeurópskych výrobcov a česká poslankyňa Jourová predniesla tento problém v europarlamente, dôvodili výrobcovia tým, že my na východe máme iné chute. To spôsobilo ďalšiu vlnu protestu a debaty o euroobčanoch druhej [...]

Krčmárik maličký

22.09.2021

Krčmárik maličký, Trasú sa ti rúčky :Malý pohárik máš: A ešte nedolievaš Tak sa to spieva v jednej piesni, a mne v ostatnom čase rezonuje tento text podľa najnovších skúseností. Využijúc uvoľnené pandemické opatrenia, zúčastnil som sa viacerých rodinných či priateľských akcií v reštauračných zariadeniach vyššej kategórie, teda [...]

Ruky preč od našich detí.

30.08.2021

Neexistuje na svete nič, čo by človek nedokázal zneužiť. Naostatok aj ten najkrajší a najdôležitejší cit, lásku. Aj lásku k vlastným deťom. Nepoznám nič zvrátenejšie, ako práve toto. Stáročia budovaný systém ochrany zdravia a liečba zranení a chorôb, ako aj prevencia proti nim, teraz dostáva jednu ranu za druhou. A neprichádzajú od [...]

polícia prevádzač

Polícia zadržala hlavu organizovanej skupiny prevádzačov

23.09.2021 10:49, aktualizované: 11:23

Išlo o významnú a dominantnú organizovanú skupinu pôsobiacu na území Košického a Prešovského kraja.

očkovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili takmer tisíc nakazených, pribudli hospitalizácie aj obete

23.09.2021 10:08, aktualizované: 10:35

Počet hospitalizovaných stúpol o päť, v nemocniciach tak aktuálne leží 442 ľudí s ochorením COVID-19.

Interrupcie / Potraty /

Americký štát Florida posúdi návrh zákona na takmer úplný zákaz potratov

23.09.2021 09:50

V prípade schválenia by zákon viedol k zákazu potratu od okamihu tehotenstva, kedy možno u embrya detekovať srdcový tep, teda približne šesť týždňov po počatí.

NR SR: Rokovanie parlament

Poslancov čaká štvrtková Hodina otázok aj odvolávanie Mikulca

23.09.2021 09:35, aktualizované: 11:02

Poslanci Národnej rady SR sa budú počas dnešného rokovacieho dňa venovať v prvom čítaní aj novele zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 80710x
Priemerná čítanosť článkov: 1717x

Autor blogu

Kategórie