Založ si blog

…a čo i tam dušu dáš…

Moja žena je boží človek. Žije v zhode so všetkými prírodnými aj spoločenskými zákonmi, nikoho nesúdi, ale  pomáha každému bez výnimky, preto nemá na svete jediného nepriateľa a všetci ju majú radi. Darí sa jej plávať životom v pokoji a láske svojich blížnych. Nezamýšľa sa príliš nad peripetiami tohto sveta a nerieši to, čo riešiť nemusí a ani vyriešiť nemôže. Možnože má len šťastie, ale ja si myslím, že človek dostáva od života len to, čo mu sám dáva. A na to, aby zvládol kočírovať svoj život úspešne nemusí byť veľký filozof, stačí len vedieť načúvať mu.

Nemusím snáď písať, že ju obdivujem a mám ju rád. Tiež by som chcel mať rád život a svojich blížnych tak ako ona, ale na to by som potreboval asi iné gény a iné životné skúsenosti. A tak sa len snažím pochytiť od nej čo najviac a žiť v harmónii so svetom ako ona.

Ľudia sú všelijakí. A asi naozaj len boží človek dokáže brať každého takým, aký je a nesúdiť tých, ktorí v žiadnom prípade božími nie sú. Lebo takých je – všakže – väčšina. Možnože ich život poskúšal ťažkými skúškami a oni nie sú dosť silní, aby odolali bez jaziev na duši, a možnože sa im len nedostalo tej božskej častice, ktorá ich pred tými skúškami obrní. Možnože len majú otvorené srdce a dušu a príliš často im do nej naprší, možnože sú len príliš citliví pre tento svet a myslia si, že musia s ním zo všetkých síl bojovať, aby ho vydržali. Všade cítia nebezpečenstvo, každého podozrievajú zo zlých úmyslov či zo snahy ponížiť či zosmiešniť, nedokážu nikomu dôverovať ani si dlhodobo niečiu priazeň udržať, čo ako veľmi po tom túžia.  Ak majú nejaké nevšedné schopnosti, mávajú aj viacero priateľov, ale tí sú len účeloví a v núdzi rýchle odplávajú. To im spôsobuje ďalšie sklamania a pesimistický pohľad na svet a na ľudí, ako aj presvedčenie, že „optimista je len zle informovaný pesimista“. Takýmito výrokmi, ako aj neustálou nespokojnosťou so svetom nalievajú blen do života svojho aj do životov svojich blížnych. V dnešnej dobe je takáto činnosť veľmi rozšírená a optimista či inak pozitívne naladený človek tu má vizitku hlupáka. Len pesimista je považovaný za múdreho. V takejto klíme sa schová aj veľa skutočne chorých ľudí, lebo stihomam je „in“. Príliš veľa ľudí tu bojuje proti „zlu“, ktoré by často bez nich ani zlom nebolo. Príliš veľa ľudí aj dušu dá v tom ľútom boji, lebo sa stále boja, aby neboli niečím otrokom. Ten strach ich natoľko ochromil, že si ani neuvedomujú, že práve on ich zotročil. A namiesto hľadania súladu a harmónie – bojujú.

Ľudia, skúsme sa chytiť za ruky a dôverovať si.

A vyslať do sveta to, čo chceme, aby sa nám vrátilo.

Verte, funguje to…

Lege artis

17.01.2023

Je veľká škoda, že sem nepíšu lekári. A ak píšu, tak nie o zdravotníctve. Určite by nás mnohých zaujímal ich pohľad na jeho stav. Stále si myslím, že zmysluplným dialógom by sme mohli vyriešiť tú záľahu problémov, s ktorými sa potýka. Možno by stačilo len načúvať a hľadať kompromisy. Verím, že ani jednej strane by koruna z hlavy [...]

Ani bohovi !

10.01.2023

Mal som takú kamarátku. Hoci o sebe tvrdí, že má španielsku krv, je to Slovenka ako repa. Rozprávala mi, a neskôr to aj napísala, že ako malé dievča v Mikulášskom čase bola vyzvaná, aby pánovi Mikulášovi ukázala, ako pekne sa vie modliť. Zareagovala slovami: Ani bohovi. Tým nasrdila všetkých, najmä svoju mamu, od ktorej hneď aj dostala prvý mikulášsky darček: [...]

Carnival is over

07.01.2023

Tak už máme po sviatkoch. Dnes sme zlikvidovali stromček a všetko to pozlátko napchali späť do krabíc, zvesili ozdôbky z dverí aj zo stien a povysávali omrvinky na koberci, čo tu nadrobili deti aj dospelí. Čas pokoja a lásky ešte doznieva. Dostal som pod stromček krásnu knižku od Zuzky Greizingerovej, bývalej letušky, ktorá v nej opisuje svoje [...]

Rokovanie o opozičnom bloku na ústredí SNS

Šéf SNS Danko sa snaží dať dohromady Slovenský opozičný blok

28.01.2023 13:35

Ďalšia zo strán, ktorá chce pred voľbami spojiť menšie politické subjekty, aby hlasy ich voličov neprepadli, je Slovenská národná strana.

miloš zeman

Koľko miliónov zarobil Miloš Zeman a prečo začal posielať peniaze deťom?

28.01.2023 11:55

Zeman dostáva mesačne v hrubom v prepočte okolo 13 190 eur.

lieky, zdravotníctvo, lekáreň

Za chýbajúce lieky môžu podľa ministerstva aj samotní pacienti

28.01.2023 11:30

Chýba najmä penicilín a antibiotiká.

babiš, pavel

Česi si dnes zvolia nového prezidenta, črtá sa rekordná účasť

28.01.2023 10:00

Nový český prezident sa bude môcť oprieť o silný mandát od ľudí. Účasť na druhom kole prezidentských volieb sa ukazuje ako rekordná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 148366x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie